Venya

Bize Yalan Söylediler 1.Cilt

2016 Haziran ayında basılan “Venya” romanın birinci cildi ve seri “Bize Yalan Söylediler” bilim ve teolojik kurgusunun ilk bölümüdür. Venya cildi kendi iç bütünlüğünde de okunacak biçimde düzenlenmiş bir fantastik hikayeden oluşmaktadır.

Venya’nın konusu: Birbirine aşık iki genç dahil üç karakterin, kendi gezegenleri Venya’da uğradıkları zulümlerden ötürü, Mavicennet adıyla tanımladıkları Dünya’ya kaçış macerasıdır.

Kaptio: Daha önceden soylu bir din adamı iken başına gelenler ve sorgulamalarından sonra tanrı tanımazlığı seçen ve halkın arasına karışan oldukça gizemli bir kişiliktir. Gezegende bağını koparttığı yönetici zümre ile ilgili birlikteliği ve kendi geçmiş deneyimleri ile romanın teolojik temasına dokunan en önemli karakterdir.

Etika: Çeşitli entrikalar sonucu küçük yaşta soylu sınıfın himayesine geçen ve hanedanın içinde büyüyen genç bir kızdır. Bu süreç içerisinde daha alt mertebede sayılan muhafız sınıfından bir gence aşık olmuştur. Ancak Venya ülkesini yöneten yaşlı adam onu kendisine altıncı eşi olarak alacaktır.

Fidelis: Etika’nın aşık olduğu genç muhafızdır. İklezya’nın (yönetici din sınıfının) sadık bir muhafızı iken gelişen şartlar hiç ummadığı biçimde onu iklezyaya isyan ettirecek bir maceranın içine sokacaktır. Bu macera süreci aynı zamanda fikri bakış açısını da oldukça etkileyecektir.

Kitap tüm online marketlerde ve D&R satış noktalarında bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: