Dünya

Bize Yalan Söylediler 2.Cilt

2017 Ocak ayı sonunda basılan “Dünya” romanın ikinci cildi ve “Bize Yalan Söylediler” seri bilim ve teolojik kurgusunun ikinci ve son bölümüdür. Kendi iç bütünlüğünde de okunacak biçimde düzenlenmiş olan Dünya bölümü Venya’ya göre daha açık biçimde teolojik eleştiri doludur ve bilim kurgusal yönü ile de öne çıkmaktadır.

Dünya’nın konusu: Esas karakterler bu kez uzaylı değil dünyalılardır. Kendi özel ve ilginç maceraları da olan tüm karakterler bir zihin fanusunda birleşmektedirler. Farkında olmadıkları şeyse bazı Venya’lıların da orada olduğudur.

Kani: Dünya bölümünün en özel karakteridir. Hem değişen dini bakışıyla hem de bilim adamı sıfatıyla hemen tüm karakterlerin birleştiği ana karakterdir.

Lynn: Çok genç yaşta kötü bir evlilik geçiren ve engelli bir bebekle Müslüman bir coğrafyada ortada kalan Hristiyan bir kadındır. Olaylar silsilesi onu yabancısı olduğu bir ülkede, hiç kimseye güvenemez hale getirmiştir. Ama bu güvensizliğini değiştirmeyi çok isteyecek birisi ile karşılaşacaktır.

Sevda ve Erdem: Venya bölümünde hikayelerine ucundan değinilen bu çifti Dünya bölümünde de sorgu dolu yeni bir hayat beklemektedir.

Barış ve Elif: Bir Türk askeri ve bir Kürt kızının hüzün ve sorgulama dolu baştan geçmişlikleri de Dünya kitabının satırları arasında yer alıyor.

Kitap tüm online marketlerde ve D&R satış noktalarında bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: