Kamuflajlı Fethullah Youtuber’ları

Özgürlükçü Muhalif” İkiyüzlüler

Son zamanlarda özellikle youtube platformunda yıldızları yükselen bir takım muhalif kişiler ve neofethullah kanallar var. Sözlerim onlara… Kiminiz eğlenceli ürünler ortaya koyarken kiminiz öfkeli bir muhalif anlayışla söyleşiler yapıyorsunuz. Son derece haklı ekonomik ve politik eleştiriler yaptığınızı da görüyorum. Zekâ küpü olduğunuzu belli edercesine siyasi ve tabi ki eleştirel mizah yapıyorsunuz. Hatta birçok eleştirilerinize katılmamam mümkün değil. Gayet özgürlükçü, gayet aklı başında, hatta gayet duru vicdan sahibi bir yansıma oluşturuyorsunuz. Ancak açıkça değindiğiniz hususlara değil, uzak durduğunuz ve hatta hiç değinmediğiniz hususlara ve de satır aralarına baktığımda kamuflaj ustası da olduğunuz açığa çıkıyor. İşte samimiyetlerinizin tıkandığı ve hatta bence hiç olmadığı nokta bu.

Bugünkü siyasetçileri çoğunlukla haklı biçimde eleştirirken asla dokunmadığınız noktalar arasında o siyasetçilerle on yıla yakın süre birlikte yol almış olan Fethullah Gülen var. KHK mağdurlarını çoğunlukla haklı biçimde savunurken, onları bu mağduriyete iten ortaklıktan, cemaat yapılanmasından asla dem vurmuyorsunuz. Bugünkü kanuni düzenlemeleri, siyasi gündemi, polemikleri, adaletsizlikleri can alıcı biçimde ortaya koyarken 2013 öncesinde yapılan kıyımlara, adaletsizliklere kimlerin de ortak olduğundan asla bahsetmiyorsunuz.

Tabi ki hedef kitlelerinizin benim gibiler olmadığını, bugünkü siyasi garabete zaten aklıselim biçimde muhalif olanlar olmadığını biliyorum. Gerçek hedef kitlelerinizin yüzeysel düşünenler olduğunu ve hedefinizin onları muhalif tarafa çekmek olduğunu fark edebiliyorum. Aslında yeni bir şeyi ortaya çıkarmış değilim, bu konuda yeni bir şeyler de söylemiyorum ama bu tuhaf gerçeği fark edemeyenlerin çok olduğunu ve bu kamuflajlı muhalifliğinize hak etmediğiniz değeri verdiklerini görebiliyorum.

Peki bunun ne zararı var diyebilirsiniz. Şu zararı var kardeşim: Haklı muhalif söylemlerimizi yurt dışından rahat rahat kendi üsluplarınızca tekrar eden bu papağanlığınız yüzünden gerçek muhaliflerin sesinin haksız algılanmaları söz konusudur. Şayet bu “özgürlükçü” seslerinizle değinmediğiniz hususlara değinmeye başlarsanız; Fethullah Gülen’in bir müşrik olduğunu, gittiği yolun Kuran’daki İslam bile olmadığını, cahil ve münafık olduğunu, 2013’den önce bugün eleştirdiğiniz politikacılarla benzer kirli işleri birlikte yaptıklarını, Fethullah Gülen’i cemaatinin adeta bir peygamber mantığıyla izlediğini söylerseniz bu sözlerimi geri almaya hazırım.

İzlediğim videolarınızda yer yer görüyorum; madem 15 Temmuz’un arka planının göründüğü gibi olmadığını iddia ediyorsunuz, çıkıp herkesin anlayacağı biçimde açık seçik, gerçekte neler olduğunu sadece bir tarafa vuracak şekilde değil, Fethullah yapılanması cihetini koruma içgüdüsü olmadan tarafsız biçimde ortaya koyarsanız, bu yazımdan ötürü özür dilemeye de hazırım. Ama bunu bu incelikle ortaya hiçbir zaman koyamayacaksınız. Çünkü her ne olmuşsa, mensubu olmaktan onur duyduğunuz veya sempati beslediğiniz bu çirkin yapılanmanın bizim henüz net olarak bilmediğimiz tüm pisliğe ortak ve hatta asıl mimarı olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Bunu anlamak için sadece izlem ve politik okumayla yetinmiyorum, Fethullahçı zihniyetin Kuran’a ortak koştuğu birtakım risaleleri ve yapılanmaya yön veren külliyatını az buçuk gözden geçirmiş olmam yeteri kadar tespit yapmama yetiyor. “Kuran Müslümanlığı diye bir sapıklık çıktı” diyerek Kuran’a yönelen ya da onu anlamaya çalışan insanları kategorize edip tekfir eden Fethullah isimli zatın ve zihniyetinin peşinde ve kontrolünde olduğunuz sürece gözümde asla inandırıcı olamayacaksınız. Siz halen Arapça okuyan, okuduğu kitabı anlamayan, anlamadığı kitaba inandığını söyleyen yobazlar olarak kalacaksınız.

Videolarınızda uyanmaktan bahsederken ve insanları koyun olmakla itham ederken çıkardığınız sesler hangi sürünün parçası olmaktan kurtulamadığınızı gizleyemiyor. Mecburen Avrupa’da ya da Amerika’da yaşamaya başladıktan sonra, batının medeniyetini yerinde tattıktan sonra aralanan zihin açıklığınızı kullanmak isterken değindiğiniz Türkiye gerçekleri, kullandığınız muhalif ağzınız, kendi ellerinizle yaptığınız puta tapmaktan vazgeçmediğiniz için halen ne kadar putperest olduğunuzu da gizleyemiyor.

Şimdi çılgın ve muhalif Youtuber’lar olmaya soyunmanız zamanında Fethullahçı yayın kanallarında yaptığınız iftar ve sahur programlarındaki ağlak ve ağdalı din tacirliğinizi, yandaşlık dönemlerinizi, onlardan pişman olduğunuzu itiraf etmedikçe affettirmiyor. Bugün en ağır biçimde eleştirdiğiniz politikacılarla aynı halkın hazinesini paylaşan, aynı harama ellerini uzatan, aynı sınav sorularını çalan, aynı yargıda, aynı orduda, aynı emniyet teşkilatında, aynı sağlık örgütünde, aynı mülki idarelerde ve aynı mecliste yapılan haksızlıkları, adaletsizlikleri, dolandırıcılıkları da itiraf etmediğiniz sürece söylediklerinizin hiçbir değeri olmayacaktır. Eğer batıyı yerinde gördükten sonra şimdi aklınız başınıza geldiyse geçmişte sizin ya da mensubu olduğunuz teşkilatın günahlarına dokunmayan bir sözde aklıbaşındalık çok yetersizdir, ikiyüzlülüktür, hainliktir. İkiyüzlülüğünüz kurularla birlikte yanan yaşlara, gerçekten haksız biçimde mağdur olmuş olanlarınıza ise dolaylı bir ihanettir. Umarım düşünürsünüz.

Selam ile…

Kalemzáde tarafından yayımlandı

Okumadığı kitaba inandığını söyleyen, yalan söylüyordur.

Kamuflajlı Fethullah Youtuber’ları” için 2 yorum

  1. Tebrik ederim çok doğru tespitler. Sanırım bunlar kimin kayığındaysalar onun borusunu öttürmeyi şahsi ikballerinin gereği olarak düşünüyorlardır. Bu sonuçtan ders alması gereken yurt içinde başka odaklar yok mudur? Onlar için çok geç olmadan dönüş yapmak hem şahsi ikbal, hem de ulusal ikbal için elzemdir

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: